Медните съдове. Начин на употреба.

Колекции Mauviel1830: M’TRADITION, M’HERITAGE, M’250c, M’250b, M’150b, M’150s, M’3s, M’Minis медни, M’PASSION медни.

Медните съдове Mauviel1830 са с блестящо полирана повърхност, изключително красиви и атрактивни. Пропорциите, формата и дизайна се изработват в тясно сътрудничество с професионални готвачи. Дръжките са ергономични и осигуряват възможност за хващане с незащитена ръка. Изработени от стомана или месинг – материали, които много бавно се нагряват. Как да запазите красотата на медните съдове?

Какво да правите и какво да не правите?

Никога не гответе солени хранителни продукти в сурова мед. Соленото готвене води до окисляване на медта и поява на зелен меден окис. Суровата мед трябва да се използва само за сладки продукти. Тук ползата от медта е в контролираната карамелизация на захарта и действието на медните йони върху коагулацията на белтъците. За готвенето на солени храни е от съществено значение да се използва меден съд, с вътрешност от неръждаема стомана или калаено покритие.

Медта е добър проводник на топлина, няма нужда да се прегрява. Не превишавайте 2/3 от силата на котлона. Прегряването може да доведе до деформация на дъното на съда. Нещо повече, това може да доведе до оцветяване на дъното в синьо, жълто …, ясен признак на прегряване. Що се отнася до калайдисаната мед, прегряването може да предизвика стичане на калаеното покритие, което да го отдели от медта (покритието се топи при 231 ° C ) .

Почистване

За ежедневно почистване: използвайте хладка сапунена вода и почиствайте с грубата страна на гъбата.

За да върнете блясъка на медта, използвайте гъба и паста Copperbrill – специален продукт за мед. След това изтъркайте прибора, изплакнете с вода и изсушете с чиста кърпа. Възможни са и други методи на почистване:

  • Смесете сода бикарбонат с лимонов сок и с помощта на кърпа изтъркайте медния съд. Изплакнете с топла вода, след което изсушете с чиста кърпа. Можете да добавите малко брашно към тази смес, за да стане като кашичка.
  • Смесете бял оцет, брашно и щипка сол, след това накиснете малка кърпа с тази смес. Изтъркайте деликатно прибора. Изплакнете с хладка вода и подсушете с чиста кърпа.
  • Не използвайте съдомиялна машина. Почистващите продукти, използвани в тези уреди, могат да повредят медта. Медните прибори не са съвместими с миялна машина.

За да върнете блясъка на калайдисаните медни съдове има няколко техники:

  • За ежедневно почистване използвайте топла сапунена вода, като използвате твърдата страна на гъбата.
  • Избършете калайдисаната повърхност с парче памучна кърпа, напоена с топла бира, с малко черен сапун, след което изплакнете. Използвайте микрофибърна кърпа.
  • Натрийте калайдисаната повърхност с паста, съставена от разбит яйчен белтък и малка количество препарат за съдове. След това изплакнете с вода и подсушете с чиста кърпа. За да накарате калая да блести, от време на време го търкайте със зелево листо.

За почистване на мед може да използвате лесно за приготвяне в домашни условия суспензия:

вода – 800ml

оксалова киселина – 60г

ситно стрита глина – 150г

Получава се равномерна суспензия. Преди употреба трябва да се разбърка добре. Нанася се върху метала с мека кърпа и се трие до получаване на желаната бляскава повърхност. Изплаква се обилно с вода и се подсушава.

Препоръчваме да използвате паста Copperbrill на Mauvel 1830 за перфектно и лесно почистване на медните съдове.

Техника на употреба на медните съдове M’héritage на Mauviel 1830.